Ochraniacze i spusty

Ochraniacze i spusty

W kategorii ochraniacze i spusty znajdują się elementy wyposażenia łucznika zwiększające komfort strzelania oraz jego bezpieczeństwo.takie jak między innymi ochraniacze palców, ochraniacze przedramienia, skórki na palce, spusty.
Ochraniacze łucznicze przedramienia mają za zadanie ochronę wewnętrznej części dłoni trzymającej łuk podczas strzelania przed uderzeniami cięciwy.
Uderzenie cięciwy w rękę podczas oddawania strzału, gdy niewłaściwie uchwycimy majdan, może być bardzo bolesne. Dlatego też ochraniacze przedramienia powinny być obowiązkowym wyposażeniem łucznika podczas strzelania z łuku.
Oprócz ochraniaczy przedramienia znajdą tu Państwo inne ochraniacze łucznicze jak na przykład ochraniacze palców, rękawice łucznicze oraz spusty do łuków.
Dzięki używaniu spustu nie jest konieczne trzymanie w ręce cięciwy gdyż on przejmuje to zadanie. Spust mocowany jest do nadgarstka, posiada końcówkę (szczypce) którą mocuje się do cięciwy a oddanie strzału następuje poprzez naciśnięcie spustu.
Cały ciężar napięcia cięciwy zostaje wtedy przeniesiony z palców na opaskę nadgarstkową zwiększając znacząco komfort strzelania oraz poprawiając tym samym precyzję trafień.

Ochraniacze i spusty łucznicze to jedne z elementów wyposażenia łuczniczego, które zwiększają komfort uprawiania tego sportu.