Karabinki CO2

Karabinki CO2 są super propozycją dla wielbicieli dobrej zabawy jaką zapewniają karabinki ASG nazywane także często wiatrówką CO2, co jest jednak błędną nazwą, którą jednak w poniższym opisie będziemy się posługiwać z uwagi na przyzwyczajenia do pewnego nazewnictwa użytkowników asg.


Karabinki CO2 jak sama nazwa już wskazuje zasilane są za pomocą kapsuł z dwutlenkiem węgla (CO2), są to zazwyczaj 12 gramowe kapsuły. Dwutlenek węgla stanowi siłę napędową do wystrzelenia kulek ASG. Naciśnięcie spustu powoduje otwarcie zaworu i uwolnienie się z kapsuły porcji CO2, który napędza kulkę do wystrzału. Jedna kapsuła CO2 wystarcza na około 40-50 strzałów karabinkiem ASG co jest dodatkowo uzależnione od mocy posiadanej wiatrówki CO2 oraz masy użytych do strzelania kulek.

Należy pamiętać, iż wpływ na użytkowanie karabinków CO2 ma temperatura otoczenia, jest to uwarunkowane właściwościami dwutlenku węgla. Dlatego też najlepszy okres na użytkowanie tego typu karabinków ASG to ciepła wiosna, lato, jesień. Zimą czy w chłodniejsze dni możemy zaobserwować brak powtarzalności strzałów lub w ogóle zacięcie swojej wiatrówki CO2.

Przy wyborze właściwego karabinku CO2, zwróćmy uwagę w jakim trybie dana replika strzela: pojedyńczym, półautomatycznym lub automatycznym.

Dużą zaletą karabinków ASG zasilanych CO2 jest wysoki realizm wykonania danej repliki, co powoduje iż ciągle cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników karabinków ASG.

Nie odnaleziono szukanych produktów.