Czapki i kapelusze

Czapki z daszkiem to nie tylko nakrycie głowy....dla niektórych ich użytkowników czapka to element ich osobowości. ;)

Zapewniają ochronę przed słońcem lub po prostu stanowią uzupełnienie stylizacji.
Czapki helikon czy innej firmy produkującej odzież dla miłośników survivalu i stylu militarnego dostępne są w szerokiej gamie kolorów i kamuflaży.
Typowa czapka helikon nazywana przez niektórych bejsbolówką to klasyczna czapka taktyczna. Wykonana jest z wytrzymałego i lekkiego materiału. Jego przyjemna w dotyku struktura zapewnia komfort użytkowania. Materiał w swoim składzie zawiera w przeważającej części bawełnę, pozostały materiał to poliester. Z tyłu czapki znajduje się rzep do regulacji obwodu głowy. Czapki helikon typu bejsbolówka posiadają verclo (rzepy), umożliwiające doczepienie różnego rodzaju emblematów.
Często poszukiwane czapki combat nazywane też patrolówkami, nie posiadają zazwyczaj rzepów do doczepienia emblematów. Czapki combat dostępne są także w szerokiej gamie kolorów i kamuflaży, wykonane z naturalnych materiałów zapewniają dobrą wertykulację powietrza, i przyjemność z użytkowania.
Czapki taktyczne czy czapki combat sprawdzają się zarówno podczas survivalowych wypraw jak i podczas codziennego użytkowania.

Kapelusze myśliwskie zapewniają ochronę przed deszczem i promieniami słońca.
Przeznaczony do użytku w terenie leśnym oraz pustynnym. Stanowią istotny element kamuflażu głowy.