Wiatrówka karabinek Gamo Extreme kal. 4,5 mm CO2

Wiatrówka karabinek Gamo Extreme kal. 4,5 mm CO2

879,20 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: CO2 Extreme
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Zasilanie: 88 g nabój CO2
Waga: 3,5 kg
Długość całkowita: 110 cm
Długość lufy: 54 cm
Prędkość: 240 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17 Jouli
Magazynek: 10 strzałów
Producent: Gamo, Hiszpania

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek CO2 Gamo Extreme kal. 4,5 mm


Z wyglądu przypominająca strzelbę gładkolufową szybkostrzelna wiatrówka napędzana CO2. Metalowy system wiatrówki osadzony został w łożu wykonanym z tworzywa sztucznego.

Karabin zasilany jest sprężonym dwutlenkiem węgla magazynowanym w wymiennych zasobnikach 88 g zwanych także AirSource. Podstawową zaletą takiego napędu jest duża szybkostrzelność uzyskana także dzięki 10-strzałowemu magazynkowi. Atrakcyjny i bardzo wygodny w użyciu jest system przeładowania wzorowany na strzelbach typu pump-action. Ruch łoża - chwytu przedniego jest wygodny, szybki, wysoce powtarzalny i daje uczucie realizmu strzelania. Odpowiada on za obrót magazynka oraz przygotowanie spustu do uruchomienia zaworu efektem czego jest wystrzelenie śrutu z lufy. Ma ona długość 54 cm i prawoskrętny gwint 12-polowy - dzięki temu śrut rozpędzony do prędkości 240 m/s ma duży zasięg i bardzo dobre skupienie.

88-gramowa kapsuła ukryta jest pod ruchomą częścią łoża - chwytem przednim. Aby wymienić kapsułę chwyt należy całkowicie zdjąć przesuwając go do przodu. Jedna kapsuła umożliwia oddanie nawet 270 strzałów - ponad ćwierć setki magazynków!

10-strzałowy magazynek rewolwerowy (bębenkowy) umieszczany jest w gnieździe dostępnym z prawej strony karabinu. Okna załadowcze pozwalają umieścić śrut Diabolo kaliber 4,5 mm o długości nieprzekraczającej 10 mm.

Duża szybkostrzelność praktyczna (10 strzałów w mniej niż 10 sekund), wygodne i bezproblemowe zasilanie w CO2 (ponad 250 strzałów), pojemny magazynek (10 szt), wygodne i szybkie przeładowanie (pump-action), a na dodatek mocne strzały (230 m/s) i dobre skupienie powodują, że karabin ten jest jedną z najlepszych propozycji dla osób pragnących urządzić trening strzelectwa dynamicznego.

Osadę wykonano z wytrzymałego i udaroodpornego tworzywa sztucznego ABS w kolorze grafitowym. Jest ono ciepłe w dotyku, nie ślizga się w dłoniach, a przede wszystkim nie jest wrażliwe na wilgoć i rozsychanie. Wyprowadzona kolba z chwytem (typ monte carlo) jest obustronnie symetryczna (ambi) zatem ze strzelania z wiatrówki mogą się cieszyć osoby prawo, jak i leworęczne. Baka - poduszka policzkowa - jest niska i zapewnia wygodny skład do strzału z użyciem przyrządów mechanicznych. Ażurowa stopka poddaje się naciskowi i zwiększa stabilność składu.

Szybkie celowanie - nanoszenie na cel oraz jego prowadzenie - zapewniają doskonale widoczne przyrządy celownicze: światłowodowa muszka regulowana w poziomie na jaskółczym ogonie oraz szyna battue w miejscu szczerbinki. Znaki celownicze widać doskonale na tle ciemniejszego celu, podczas strzelania o zmierzchu czy nawet w pomieszczeniu zamkniętym. Prawidłowo zgrane przyrządy układają się w odwrócony znak "!".
Zamocowanie celownika optycznego lub kolimatorowego umożliwia szyna montażowa 11 mm znajdująca się na grzbiecie karabinu.

Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje przetykowa blokada spustu znajdująca się w kabłąku (osłonie spustu) tuż przed spustem - zablokowana jest całkowicie schowana po lewej stronie. Nawet siłowe ściągnięcie spustu nie spowoduje strzału.

 

podobne produkty