Wiatrówka karabinek Gamo Viper Express kal. 5,5 mm

Wiatrówka karabinek Gamo Viper Express kal. 5,5 mm

839,20 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: Viper
Wariant: express
Kaliber: 5,5 mm (.22)
Waga: 3 kg
Długość całkowita: 117 cm
Długość lufy: 430 mm
Energia kinetyczna: poniżej 17 Jouli
Prędkość początkowa: 180 m/s
Producent: Gamo, Hiszpania

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Gamo Viper Express kal. 5,5 mm

Wiatrówka niezwykła, bo przygotowana z myślą o treningu konkurencji skeet - typowej myśliwskiej dyscyplinie strzeleckiej polegającej na strzale do celu w tzw. przelocie. Dzięki tej wiatrówce oraz możliwości strzelania wiązką śrutu skeet możesz strzelać nie udając się na strzelnicę, a nawet nie będąc myśliwym czy strzelcem sportowym.

UWAGA! Teraz w super cenie z kolimatorem Crosman w komplecie! 

Na pierwszy rzut oka karabin wygląda jak klasycznie łamana wiatrówka, uwagę natychmiast zwraca gruba lufa oraz otwory chłodzące nad nią - podobieństwo do strzelby jest wyraźnie widoczne. Potwierdzenie znajdujemy, gdy po złamaniu lufy okazuje się, że jest ona gładka i w większym kalibrze - 5,5 mm (.22). Prędkość początkowa śrutu Diabolo (klasyczny tzw. grzybek) to 180 m/s.

Port ładowania jest wyraźnie większy, musi pomieścić wkład z drobnym śrutem. Oprócz tradycyjnego śrutu grzybkowego (Diabolo) kal. 5,5 mm czy lotek Viper Express strzela przede wszystkim wiązką śrutu - zupełnie jak shotgun!

Karabin ten, jak już napisano, może strzelać wiązką śrutu - wiatrówka służy głównie do strzelania "do rzutków". Blisko przelatujący cel zostanie strącony po trafieniu choćby jedną śruciną. Pozwala to zaimprowizować trening strzelecki skeet (tzw. w przelocie) lub trap (tzw. w odlocie) bez konieczności udawania się na oficjalną strzelnicę, czy w ogóle posiadania wyspecjalizowanej broni myśliwskiej lub sportowej.

Jest to także atrakcyjne, tanie w eksploatacji oraz bezpieczne rozwiązanie dla osób dopiero wchodzących na ścieżkę strzelectwa.

Karabin waży 3 kg i jest dość długi (117 cm). Metalowy system osadzono w syntetycznym łożu z elastycznymi, miękkimi wkładami w miejscach chwytów - pozwalają one zdecydowanie kontrolować chwyt karabinu i jednocześnie zabezpiecza przed powstawaniem odcisków na dłoniach.

Tworzywa sztuczne są coraz szerzej stosowane w konstrukcjach sportowych ze względu na lekkość oraz bezproblemowość, jeśli chodzi o zabezpieczenie przed wilgocią czy rozsychaniem.
Osada posiada kolbę z miękką, ażurową stopką amortyzującą odrzut przy strzale.

Wewnątrz kabłąka (osłony spustu) tuż przed językiem spustowym znajduje się nastawna dźwignia blokady - w pozycji zabezpieczonej uniemożliwia ona wygodne położenia palca na języku spustowym. Nawet świadome ściągnięcie języka spustowego nie spowoduje strzału.

Karabin posiada mosiężną muszkę, która przy prawidłowym, szybkim składzie jest wystarczającym przyrządem celowniczym. Osoby pragnące przenieść swoje strzelectwo na wyższy poziom mogą zamontować celownik kolimatorowy na szynie montażowej standardu 11 mm.

podobne produkty