Nóż Spyderco BY03PBK2 Byrd Caracara light 2

Nóż Spyderco BY03PBK2 Byrd Caracara light 2

109,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Długość całkowita: 217/123 mm
Długość ostrza: 95 mm
Stal: 8Cr13MoV
Waga: 97 g
Grubość ostrza: 3 mm
Rękojeść: FRN
Producent: Byrd/Spyderco, USA

dodatkowe informacje

Nóż Spyderco BY03PBK2 Byrd Caracara light 2

Duży, składany nóż uniwersalny do codziennego noszenia wyróżniający się całkowicie metalową konstrukcją ze stali nierdzewnej oraz długą głownią o użytkowym profilu.

BYRD to nowa, niskobudżetowa linia Spyderco o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny. Cechą charakterystyczną wszystkich modeli Byrd jest nawiązanie w formie i nazwie noża do określonego gatunku ptaków.

Konstrukcja noża opiera się na integralnej rękojeści wykonanej ze stali nierdzewnej, wewnątrz której umieszczono stalowy mechanizm blokady oraz oś obrotu głowni. Rękojeść jest ergonomicznie wyprofilowana i teksturowana, dzięki czemu zapobiega ślizganiu się w ręce nawet w przypadku pracy w wilgotnych warunkach.

Głownię o profilu zmodyfikowanego clip-point wykonano ze stali nierdzewnej 8Cr13MoV (odpowiednik Aus8) charakteryzującej się łatwością ostrzenia, dobrym trzymaniem ostrości i wysoką odpornością na korozję. Ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym.
Na głowni umieszczono otwór pod kciuk, dzięki któremu można bez problemu otworzyć nóż zarówno prawą jak i lewą ręką.  Głownia blokowana jest sprawdzoną blokadą back-lock. Na uwagę zasługuje owalne wycięcie w dźwigni zwalniania blokady, które zapobiega jej przypadkowemu zwolnieniu nawet przy bardzo mocnym uchwyceniu rękojeści.

Wygodne codzienne noszenie zapewnia sprężysty, przekładalny klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub o krawędź kieszeni.

podobne produkty