Dalmierz Yukon Extend LRS-1000

Dalmierz Yukon Extend LRS-1000

1 299,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- Maksymalny zasięg pomiaru: 1000 m
- Minimalny zasięg pomiaru: 5 m
- Zakres pomiaru prędkości: 5-300 km/h
- Powiększenie 6x
- Średnica obiektywu 24 mm
- Klasa ochrony: IPX5
- Zakres regulacji dioptrii: +/-4 D
- Długość fali: 905 nm
- Zakres temperatur funkcjonalnych: -10 do +45 °C
- Automatyczne wyłączenie po: 20 s
- Zasilanie: 1xCR2
- Wymiary: 98x75x54mm
- Waga: 205 g

W zestawie znajduje się:

- Pokrowiec
- Miękka szmatka
- opaska ułatwiająca transport

dodatkowe informacje

Dalmierz Yukon Extend LRS-1000

Kolejna nowość na Polskim i Europejskim rynku! Najnowszy produkt firmy Yukon – dalmierz Extend LRS-1000. Jest to wyjątkowo małe i poręczne urządzenie pozwalające na pomiar odległości i prędkości obserwowanego obiektu. Rewelacyjny zasięg do 1000 metrów oraz wysoka precyzja pomiaru sprawia, że jest to jeden z najlepszych dalmierzy w swojej klasie!

Podstawą działania jest laserowa dioda, która emituje serię niewidzialnych impulsów podczerwieni. Impulsy po odbiciu od obserwowanego obiektu wracają do urządzenia, a układ elektroniczny oblicza odległość poprzez kalkulację czasu, w jakim każdy impuls przebywa drogę z dalmierza do obiektu i z powrotem. Pasmo pracy diody zostało specjalnie dobrane i przy zachowaniu podstawowych zasad użytkowania jest bezpieczne dla ludzkiego oka.

Pomiar odległości możliwy jest w przypadku nieruchomego lub wolno poruszającego się obiektu oddalonego nawet o 1000 metrów! Pomiar prędkości możliwy jest natomiast w przedziale od 5 do 300 km/godz. Wyniki pomiarów oraz wszystkie elementy menu dalmierza są wyświetlane na ekranie na tle obserwowanego obiektu. Zostały one tak zaprojektowane by zapewniać maksymalną użyteczność, a jednocześnie nie zasłaniać celu.

Dalmierz Extend LRS-1000 charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiarów, szybkim działaniem oraz niskim zużycie energii, które dodatkowo zwiększa funkcja automatycznego wyłączania urządzenia, gdy nie jest ono używane przez 20 sekund. Dalmierz jest wodoszczelny oraz zabezpieczony przed pyłem i kurzem w wysokim światowym standardzie IPX5!

Dalmierz Yukon Extend LRS-1000 jest idealnym urządzeniem do wielu zastosowań, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, w szczególności takich jak badania przyrodnicze, turystyka, myślistwo i strzelectwo, sport.

podobne produkty