Wiatrówka karabinek Gamo CFR Whisper Royal 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Gamo CFR Whisper Royal 4,5 mm

1 039,20 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: CFR
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Energia kinetyczna: poniżej 17J
Długość całkowita: 1190 mm
Długość lufy: 508 mm
Prędkość: 305 m/s
Waga: 3,62 kg
Producent: Gamo, Hiszpania

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek CFR Whisper Royal 4,5 mm


Wiatrówka ze stałą, gwintowaną lufą kaliber 4,5 mm długości pół metra! Zastosowano dźwignię dolnego naciągu, co korzystnie wpłynęło na celność ale i na wygodę samego napinania. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie obrotowego portu ładowania śrutu - gdy sprężyna jest już napięta port jest otwierany poprzez obrót i śrut jest ładowany do portu. Jego prędkość początkowa to 305 m/s!

Bezpieczeństwo strzelania gwarantuje blokada spustu - jej nastawna dźwignia znajduje się wewnątrz kabłąka (osłony spustu) tuż przed językiem spustowym. W pozycji zabezpieczonej dźwignia ta uniemożliwia wygodne położenie palca na języku spustowym, a nawet świadome jego ściągnięcie nie spowoduje strzału.

Wiatrówka posiada otwarte, mechaniczne przyrządy celownicze wyposażone w światłowody: czerwony w muszce oraz dwa zielone w szczerbince - regulowanej w pionie i poziomie. Zamontowanie celownika optycznego lub kolimatorowego jest możliwe dzięki szynie montażowej standardu 11 mm znajdującej się na grzbiecie komory sprężania. Szyna ta jest podniesiona o ok. 6 mm, dzięki czemu można stosować celownik o większym obiektywie na niższym montażu.

Karabin posiada jednoczęściową osadę wykonaną z drewna olejowanego na matowo. Chwyt pistoletowy posiada strukturę antypoślizgową, co oprócz korzystnych wrażeń estetycznych zabezpiecza przed ślizganiem się karabinka w dłoniach. Chwyt przedni posiada półelastyczne wkłady zwiększające komfort trzymania ręką podpierającą.
Kolba typu Monte Carlo posiada lekko wyniesioną bakę (poduszkę policzkową) oraz miękką, wentylowaną stopkę. Pozwalają one lepiej i wygodniej złożyć się do strzału.

Wiatrówka objęta jest  12-miesięczną gwarancją.

podobne produkty