Wiatrówka pistolet Makarov Borner PM49 kal. 4,5 mm BB

BORNER

Wiatrówka pistolet Makarov Borner PM49 kal. 4,5 mm BB

299,00 zł

Dane techniczne:

Model: Borner PM49
Kaliber: 4,46 mm
Typ śrutu: stalowa kulka BB
Spust: SA/DA 
Napęd: naboje CO2 12 gram
Waga: 670 gram
Długość całkowita: 160 mm
Pojemność magazynka: 17 sztuk
Producent: Central Borner Company, USA

W zestawie znajduje się:

- zestaw tarcz tekturowych
- 1 nabój CO2
- opakowanie stalowych kulek BB

dodatkowe informacje

Wiatrówka Borner PM49 Makarov kal. 4,5 mm

Ciężka, metalowa replika przepisowego pistoletu Armii Czerwonej i radzieckiej milicji - pistoletu PM Makarov. 

Pistolet posiada ruchomy kurek, który współpracuje z mechanizmem spustowym SA/DA (ang. Single/Double Action - podwójnego działania) - pozwala to strzelać szybko z samonapinaniem kurka pokonując lekki opór spustu na całej długości jego drogi. Oczywiście kurek może zostać napięty kciukiem lub drugą ręką, strzał padnie po pokonaniu oporu na bardzo krótkiej drodze.

Pod odsuwaną okładziną chwytu znajduje się port 12g naboju CO2. Stosowanie napędu gazowego w wiatrówkach nie jest nowością, ale dla osób, które przywykły do wiatrówek sprężynowych strzelanie z wiatrówek zasobnikowych może być czymś zupełnie zaskakującym.

Dwutlenek węgla nadaje kulkom prędkość 128 m/s. Aby wystrzelać cały, mieszczący 17 śrucin okrągłych kaliber 4,46 mm (tzw. BB) magazynek wystarczy zaledwie kilka sekund! Magazynek tak jak w oryginale mieści się w chwycie, a jego zatrzask jest dostępny od spodu.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia nastawna blokada spustu, zlokalizowana, dokładnie, jak w oryginale na zamku, po jego lewej stronie.

Pistolet posiada metalowe, stałe, otwarte przyrządy celownicze - muszkę i szczerbinkę. Fanów wojskowej stylizacji ucieszy fakt, iż pistolet posiada ucho do zaczepienia smyczy do broni.

Dla fanów radzieckich militariów, a także dla miłośników postapokaliptycznej wizji świata z gier S.T.A.L.K.E.R pistolet Makarowa będzie jednym z artefaktów podstawowych. Nie dość, że świetnie wygląda, to jeszcze masą i gabarytami jest zbliżony do bojowego pierwowzoru. 

 

podobne produkty