Wiatrówka karabinek Hatsan 90 Vortex SAS kal. 4,5 mm

HATSAN

Wiatrówka karabinek Hatsan 90 Vortex SAS kal. 4,5 mm

Promocja
699,00 zł 599,00 zł

Dane techniczne:

- system tłoka gazowego Vortex
- możliwość montażu każdej lunetki
- kaliber: 4,5 mm
- prędkość początkowa: 240 m/s (JSB Exact 0,547 grama)
- rodzaj kolby: polimerowa teksturowana
- waga: 3530 gram
- długość całkowita: 1105 mm
- długość lufy: 450 mm
- bezpiecznik automatyczny
- gumowa stopka kolby
- energia kinetyczna poniżej 17 Jouli
- lufa gwintowana
- klasycznie łamana lufa
- teksturowany uchwyt i łoże
- precyzyjnie regulowane przyrządy celownicze typu TRU-GLO
- osłona muszki
- szyna 11 mm ze stoperem do zamontowania celownika optycznego
- dwustopniowy, precyzyjny mechanizm spustowy z regulacją luzu i siły nacisku

W zestawie znajduje się:

- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Hatsan 90 Vortex SAS kal. 4,5 mm

Model 90 jest jednym z najpopularniejszych karabinków tureckiego producenta firmy Hatsan z rodziny modeli 55-90.
Stosunek ceny do jakości czyni go jednym z najpopularniejszych karabinków wśród klasycznie łamanych wiatrówek.

Najnowsze wydanie słynnego karabinka udoskonalone zostało w nowatorski system SAS (SHOCK ABSORBER SYSTEM)./
System ten wymyślony i opatentowany przez firmę Hatsan ma za zadanie pochłonięcie części energii jaka tworzy się podczas wystrzału w karabinku sprężynowym.
Dzięki SAS udało się wydłużyć trwałość samych karabinków, zmniejszyć zmęczenie materiału oraz zniwelować niekorzystne oddziaływanie na optykę.

Wiatrówka wyposażona została w nowatorskie rozwiązanie napędu jakim jest sprężyna gazowa Hatsan Vortex.
Jest to opatentowana nowatorska technologia Vortex Gas Piston. System gwarantuje cichszą pracę wiatrówki (brak wibracji i brzdęków klasycznej sprężyny), płynną pracę naciągu, mniejszy odrzut, znacznie większą powtarzalność każdego strzału oraz poprawia celność i zasięg skuteczny wiatrówki również na dużych odległościach (przy dużo większej prędkości wylotowej śrutu).
Najistotniejszą zaletą tego rodzaju sprężyny jest to, że zachowuje stabilność strzału (brak spadku prędkości wylotowej), oraz nie ma ryzyka utraty mocy nawet przy zostawieniu wiatrówki z naciągniętym systemem na dłuższy czas.

Sprężyny gazowe Vortex Gas Piston wykorzystują do napędu sprężone powietrze, a nie jak w przypadku rozwiązań konkurencyjnych inne gazy.
Daje to możliwość płynnego tuningu - sprężyny gazowe zaopatrzono w otwór umożliwiający dopompowanie sprężyny za pomocą pompki do wiatrówek lub butli PCP w zakresie od 7 Jouli do maksymalnej energii jaką gwarantuje producent w danym modelu. Należy jednak pamiętać że w Polsce istnieje limit energii 17 Jouli i maksymalnie do takiego pułapu można dopompowywać sprężyny bez konieczności późniejszej rejestracji wiatrówki.

Znane i cenione karabinki tureckiej firmy Hatsan należą do liderów wśród wiatrówek za przystępną cenę a jej stosunek do jakości jest najlepszy wśród konkurencyjnych marek.
Sprawdzone modele od wielu lat cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników.
Największą ich zaletą jest bardzo duża moc idąca w parze z bardzo przyzwoitą celnością.
Najnowsze modele Hatsana maja znacząco poprawione spusty (starsze Hatsany miały je zbyt twarde), poprawione prowadnice sprężyny oraz zmieniony zatrzask lufy.
Podwójne sworznie zamka zostały zastąpione pojedynczym sworzniem opartym na zamocowanej poprzecznie stalowej belce, natomiast śruba na osi której otwiera się lufa zastąpiona pasowanym na gorąco stalowym trzpieniem w postaci kołka (poprawiło to powtarzalność strzału poprzez zniwelowanie luzów lufy).

Kolba została wyprofilowana symetrycznie w myślą o lewo jak i praworęcznych strzelcach.
Wiatrówka Hatsan 90 to model z polimerową gładką kolbą wyposażony w klasyczne przyrządy celownicze oraz w automatyczny bezpiecznik spustu.
Po przełamaniu i naciągnięciu wiatrówki blokada automatycznie się zabezpiecza. Oddanie strzału jest możliwe dopiero po odbezpieczeniu.
System ten jest bardzo przydatny ponieważ nie ma możliwości aby został oddany przypadkowy strzał.

Model Hatsan 90 posiada wiele rozwiązań zwiększających komfort użytkowania i bezpieczeństwo m.in.:

System Anti Bear Trap Safety - zabezpieczenie przed przedwczesnym zwolnieniem sprężyny tzn. po złamaniu i naciąganiu spust jest zablokowany aż do momentu zamknięcia lufy w wyjściowym położeniu. Chroni to użytkownika podczas ładowania śrutu oraz karabinek przed uszkodzeniem.

Światłowodowe przyrządy celownicze z kontrastowymi kolorami włókien szklanych pozwalają na precyzyjne oddanie strzału również przy słabym oświetleniu. Muszka - czerwona, szczerbinka - zielona posiada możliwość regulacji w pionie jak i poziomie.

Automatyczny bezpiecznik - umieszczony w tylnej części cylindra wiatrówki chroni przed oddaniem niekontrolowanego strzału. Takie umiejscowienie pozwala na intuicyjną obsługę bezpiecznika kciukiem. Przed oddaniem strzału należy wcisnąć bezpiecznik co spowoduje zwolnienie blokady spustu, (każdorazowe naciągnięcie sprężyny wiatrówki powoduje automatyczne jego zadziałanie). 

podobne produkty