Nóż Gerber Bear Grylls Gator FE

Nóż Gerber Bear Grylls Gator FE

209,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- producent: Gerber
- stal nierdzewna 420 HC (high carbon )
- pokrowiec z nylonu balistycznego
- materiał rękojeści: santopren
- typ głowni: clip-point
- blokada back-lock
- długość całkowita: 218 mm
- długość głowni: 96 mm
- waga: 156 g

dodatkowe informacje

Nóż Gerber Bear Grylls Gator FE

Nóż Gator firmy Gerber w 1991 roku otrzymał nagrodę za najbardziej innowacyjny nóż roku przyznawaną przez Blade Magazine. Pomimo upływających prawie 25 latach nóż nadal jest bardzo popularny i ceniony, zwłaszcza w środowiskach outdoorowych.

Głownię typu clip-point wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co w połączeniu ze szlifem częściowo wklęsłym gwarantuje wytrzymałość noża na uszkodzenia mechaniczne i zapewnia jednocześnie świetne właściwości tnące. Za bezpieczne posługiwanie się nożem odpowiada sprawdzona blokada typu back-lock.

Głównym zamysłem konstruktorów noża Gator, było wykorzystanie go w terenie, dlatego zrezygnowano z pewnych rozwiązań znanych z noży EDC: możliwości otwierania jedną ręką, oraz klipsa. Poza świetną głownią, nóż wyposażono w profilowane okładziny z materiału Santopren, który zapewnia doskonałą przyczepność do dłoni, a jego struktura przypomina skórę aligatora ( inspiracja nazwy noża ). Nylonowy pokrowiec do przenoszenie Gatora posiada szeroką 50 mm szlufkę.

Prosta, lekka i mocna konstrukcja powoduję, że Gator jest jednym z najczęściej wybieranych w teren noży składanych.

podobne produkty