Nóż składany Master Cutlery Delta Folder Hook (SS-D1H)

Nóż składany Master Cutlery Delta Folder Hook (SS-D1H)

69,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

dodatkowe informacje

Nóż składany Master Cutlery Delta Folder Hook (SS-D1H)

Uniwersalny nóż składany codziennego użytku / EDC (Every Day Carry) amerykańskiej firmy Master Cutlery, zaprojektowany przez znanego projektanta noży Shane Sloan\'a. Model ten posiada lekką, a zarazem wytrzymałą konstrukcję. Szkielet wykonano z hartowanego aluminium, przy czym płytki są na tyle grube, iż stanowią integralną rękojeść.
Z prawej strony rękojeści dodano gumową okładzinę poprawiającą pewność chwytu. Z tyłu rękojeści umieszczono karabinczykowe zapięcie. Całość skręcono 8 śrubami.
Głownię o profilu recurve / drop-point wykonano ze stali nierdzewnej 440A. Ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym. Na głowni umieszczono obustronny kołek obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż zarówno prawą jak i lewą ręką, wykonano też karbowane oparcie pod kciuk zwiększające kontrolę nad ostrzem.
Głownia jest blokowana blokadą Triangular-Lock o działaniu bardzo podobnym do blokady Axis-Lock, przy czym funkcję kołka zachodzącego od góry na tylną część głowni spełnia w tym przypadku suwak dociskany sprężyną śrubową. Suwak dostępny jest z trzech stron - od góry i po bokach rękojeści.
Wygodne przenoszenie noża zapewnia sprężysty klips umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub o krawędź kieszeni oraz wspomniane zapięcie karabinczykowe pozwalające na przypięcie noża do elemntów odzieży, plecaka i innego ekwipunku. Dobry wybór dla turysty, harcerza, jak i wędkarza.

(Nóż zapakowany jest w estetyczne tłoczone pudełko dopasowane do kształtu noża, dzięki czemu idealnie nadaje się na elegancki prezent.)

Dane techniczne:
Długość głowni: 85 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 440A
Ostrze: plain - gładkie + recurve
Rękojeść: aluminium
Blokada: Triangular-Lock
Otwieranie: Thumb Stud - kołek (obustronny)
Długość całkowita: 205mm (rozłożony)
Producent: Master Cutlery, USA

podobne produkty