Ostrzałka Lansky Turnbox Deluxe LCD5D 4 pręty cer./ diam.

Ostrzałka Lansky Turnbox Deluxe LCD5D 4 pręty cer./ diam.

139,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Długość calkowita: 150 mm
Szerokość: 50 mm

W zestawie znajduje się:

2 pręty diamentowe o gradacji 600 medium do nadawania ostrości roboczej,
2 pręty ceramiczne o gradacji 1000 extra fine do polerowania lub szybkiego podostrzania
Do czyszczenia prętów ceramicznych warto zakupić blok Lansky Eraser Block LERAS, który pozwala w łatwy i szybki sposób usunąć powierzchniowy nalot stali, osadzający się na ceramice podczas ostrzenia.

dodatkowe informacje

Ostrzałka Lansky Turnbox Deluxe LCD5D 4 pręty cer./ diam.

Lansky Turn Box 4 cer/diam TB-2D2C to prosty system ostrzący z prętami ceramicznymi i diamentowymi, umożliwiający ostrzenie noży kuchennych, codziennego użytku oraz narzędzi survivalowych.

Tradycyjne ostrzenie z ręki uważane przez wielu pasjonatów noży za najlepszą metodę nadawania ostrości wymaga doświadczenia, wprawy oraz cierpliwości, na co większość z nas nie znajduje czasu lub chęci.

Z myślą o osobach szukających prostszych i równie skutecznych metod ostrzenia, firma Lansky zaprojektowała ostrzałkę Lansky Turn Box.

Budowa

Konstrukcja ostrzałki jest bardzo prosta, składa się z drewnianej podstawy, z otworami o różnych kątach nachylenia oraz kompletu ceramicznych i diamentowych prętów ostrzących.

Użytkownik może samodzielnie zdecydować o wyborze kąta ostrzenia, na podstawie własnych preferencji, przeznaczeniu noża lub specyfikacji podanej przez producenta.

Po umieszczeniu prętów tej samej gradacji w otworach powstaje system typu V (dwustronny) o stałym kącie ostrzenia. Pozwala to na zachowanie kontroli nad procesem szlifowania, wpływając tym samym na jego prawidłowość oraz jakość ostrzenia.

Drewniana podstawa pełni także rolę pojemnika transportowego, umożliwiając bezpieczne przenoszenie elementów zestawu w jednym miejscu.

Po spakowaniu zestaw waży 210 g i zajmuje niewiele miejsca, dlatego pasjonaci survivalu i bushcraftu mogą go również używać w warunkach polowych.

Kąty ostrzenia

W zależności od typu i przeznaczenia noża, krawędź tnąca może mieć różny kąt, wpływający na wytrzymałość oraz parametry cięcia. Ostrzałka Lansky Turn Box oferuje 2 ustawienia kątów najczęściej stosowane przez producentów noży.

20° - noże kuchenne, scyzoryki, małe foldery edc.,
25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe, survivalowe
Pręty

podobne produkty