Wiatrówka pistolet Walther CP 99 Compact kal. 4,5 mm

UMAREX

Wiatrówka pistolet Walther CP 99 Compact kal. 4,5 mm

569,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- kaliber: 4,5 mm
- typ śrutu: kulka BB (4,46 mm)
- pojemność magazynka: 18 szt.
- prędkość początkowa: 90 m/s
- system Blow-Back ruchomy zamek przy strzale
- możliwość zamontowania dedykowanego celownika laserowego
- energia pocisku: poniżej 17 Jouli
- długość: 167 mm
- waga: 765 gram
- kod producenta: 5.8064

 

W zestawie znajduje się:

- zestaw 20 tarcz tekturowych
- 1 nabój CO2
- opakowanie stalowych kulek BB

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet Walther CP 99 Compact kal. 4,5 mm

Walther CP99 Compact 4,5 mm Blowback BB CO2 to wiatrówka CO2 do strzelania rekreacyjnego, wyposażona w metalowy zamek, szynę akcesoryjną oraz realistyczny system blow-back.

CP99 Compact to wierna replika pneumatyczna niemieckiego pistoletu bezkurkowego Walther P99, który jest także podstawowym pistoletem polskiej Policji.

Wiatrówka cechuje się doskonałym spasowaniem i wykończeniem konstrukcji, w której możemy wyróżnić ciężki metalowy zamek (ruchomy oraz polimerowy szkielet, nawiązujące do budowy oryginału.

Podobnie jak w oryginale pistolet ma powiększony kabłąk, obustronną dźwignię zatrzasku magazynka, szkielet z szyną akcesoryjną, wysuwany z rękojeści metalowy magazynek oraz profilowaną rękojeść.

Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie identyczne z fakturą okładzin broni palnej. Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemalże w każdej dłoni.

Walther CP99 Compact 4,5 mm Blowback BB CO2 ma klasyczne przyrządy celownicze o stałym ustawieniu, zalecane do strzelania precyzyjnego oraz nauki strzelania.

Zamek pistoletu jest żebrowany w tylnej części, co ułatwia przeładowanie. Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther.

Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w rękojeści pistoletu. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom BB's prędkość do 90 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie zdjęcia tylnej okładziny, wsunięcia kapsuły do rękojeści oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.

Zasilanie CO2 umożliwiło zastosowanie mocnego systemu blow-back, który odpowiedzialny jest za realistyczny odrzut po oddaniu strzału. Efektowne i odczuwalne „kopnięcie” wiatrówki powoduje, że mamy nieodparte wrażenia strzelania z broni palnej.

Po wystrzeleniu z magazynka wszystkich BB's zamek pozostaje w tylnym położeniu. Wymiana magazynka, przeładowanie oraz proces oddawania strzału również nawiązują do mechaniki broni palnej. Taka funkcjonalność gwarantuje doskonałą zabawę, pozwalając jednocześnie na bezpieczną naukę strzelania.

Wysuwany z rękojeści metalowy magazynek mieści 18 sztuk śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdzają się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, puszek, butelek itp. 

Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

Dzięki obustronnej dźwigni zatrzasku magazynka jego zwolnienie jest wygodne zarówno dla prawo, jak i leworęcznych użytkowników, nie wymaga także miany chwytu.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.

W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka CP99 Compact 4,5 mm Blowback BB CO2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.

Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika zewnętrznego usytuowanego po prawej stronie szkieletu.

podobne produkty