Wiatrówka karabinek Weihrauch HW 90 GAS RAM kal. 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Weihrauch HW 90 GAS RAM kal. 4,5 mm

3 199,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- Kaliber: 4,5 mm
- Prędkość początkowa: 235 m/s (JSB Exact 0,547 grama)
- Waga: 4370 gram
- Długość całkowita: 1150 mm
- Długość lufy: 500 mm
- Rodzaj lufy: gwintowana
- Przyrządy celownicze: klasyczne
- system sprężyny gazowej GAS RAM firmy Theoben
- Producent: Weihrauch Sport; Niemcy

W zestawie znajduje się:

- zestaw 20 sztuk tarcz tekturowych
- opakowanie śrutu Diabolo

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek gas ram Weihrauch HW 90   kal. 4,5 mm

Karabin pneumatyczny klasycznie łamany oparty na opatentowanym przez firmę theoben systemie gas-ram.
Charakteryzuje się wyjątkowo krótką drogą spustu, zintegrowanym systemem redukcji odrzutu i stabilną konstrukcją.
Regulowany spust typu „Elite” z automatycznym bezpiecznikiem.

Drewniana osada Monte Carlo zakończona jest gumową stopką.
Chwyt pistoletowy moletowany.
Wersja z otwartymi przyrządami celowniczymi

 

System sprężyny gazowej GAS RAM, jest zespołem tłokowo-cylindrowym, szczelnie zamkniętym i wypełnionym powietrzem. Energia potrzebna do oddania jednego strzału generowana jest w momencie mechanicznego sprężenia zawartego w cylindrze gazu (powietrze atmosferyczne).

System ten pojawił się już w roku 1982, został opatentowany przez firmę Theoben Ltd. i po dalszych udoskonaleniach stał się czymś pośrednim między tradycyjnym napędem sprężynowym, a karabinkami PCP.

Zalety
W porównaniu do tradycyjnych sprężynówek zalety tego systemu wyglądają następująco:

- Brak oznak zużywania się podzespołów nawet po dziesiątkach tysięcy strzałów
- Wysoka powtarzalność każdego strzału, nawet na przestrzeni wielu lat użytkowania

Tradycyjne sprężynówki powoli tracą swoją moc z każdym wystrzelonym śrutem, gdyż sprężyna z czasem traci swoje właściwości

- Możliwość pozostawienia napiętej, gotowej do strzału wiatrówki. Jest to niedopuszczalne przy tradycyjnych sprężynówkach gdzie znacznie przyśpiesza się wtedy proces utraty parametrów sprężyny.
- Mniejsza siła potrzebna do napięcia tłoka
- Bardzo niewielki odrzut przy strzale
- Nie jest wymagana praktycznie żadna konserwacja
- Płynny i krótki cykl strzału.

Jak to działa?
Ładowanie tego karabinka w teorii nie odbiega niczym od ładowania tradycyjnej wiatrówki z dolnym naciągiem. W praktyce jednak, wysiłek potrzebny do jej napięcia jest mniejszy. W porównaniu do tradycyjnej sprężyny, działanie tego mechanizmu jest niezwykle płynne i ciche.

Osiągi
Kluczem do wysokiej celności jest powtarzalność każdego strzału, jego przewidywalność. Oprócz sporej energii, mieszczącej się brytyjskim limicie 12 Ft/lbs ( = 16,26 Joula), karabinek ten dysponuje bezkonkurencyjnie doskonałym skupieniem. Dobry strzelec osiągnie skupienie poniżej 10mm na dystansie 25 metrów. Natomiast przy oddaniu 5 strzałów ze stabilnej podpórki, skupienie na dystansie 50 metrów zamknie się o okręgu o średnicy 15mm! Wahania prędkości początkowej wynoszą maksymalnie 2m/s, co daje powtarzalność którą dysponowały jak dotąd tylko wiatrówki PCP.

System sprężyny gazowej GAS RAM, jest zespołem tłokowo-cylindrowym, szczelnie zamkniętym i wypełnionym powietrzem. Energia potrzebna do oddania jednego strzału generowana jest w momencie mechanicznego sprężenia zawartego w cylindrze gazu (powietrze atmosferyczne). System ten pojawił się już w roku 1982, został opatentowany przez firmę Theoben Ltd. i po dalszych udoskonaleniach stał się czymś pośrednim między tradycyjnym napędem sprężynowym, a karabinkami PCP. W porównaniu do tradycyjnych sprężynówek zalety tego systemu wyglądają następująco:- Brak oznak zużywania się podzespołów nawet po dziesiątkach tysięcy strzałów - Wysoka powtarzalność każdego strzału, nawet na przestrzeni wielu lat użytkowania Tradycyjne sprężynówki powoli tracą swoją moc z każdym wystrzelonym śrutem, gdyż sprężyna z czasem traci swoje właściwości- Możliwość pozostawienia napiętej, gotowej do strzału wiatrówki. Jest to niedopuszczalne przy tradycyjnych sprężynówkach gdzie znacznie przyśpiesza się wtedy proces utraty parametrów sprężyny. - Mniejsza siła potrzebna do napięcia tłoka- Bardzo niewielki odrzut przy strzale- Nie jest wymagana praktycznie żadna konserwacja- Płynny i krótki cykl strzału.Ładowanie tego karabinka w teorii nie odbiega niczym od ładowania tradycyjnej wiatrówki z dolnym naciągiem. W praktyce jednak, wysiłek potrzebny do jej napięcia jest mniejszy. W porównaniu do tradycyjnej sprężyny, działanie tego mechanizmu jest niezwykle płynne i ciche. Kluczem do wysokiej celności jest powtarzalność każdego strzału, jego przewidywalność. Oprócz sporej energii, mieszczącej się brytyjskim limicie 12 Ft/lbs ( = 16,26 Joula), karabinek ten dysponuje bezkonkurencyjnie doskonałym skupieniem. Dobry strzelec osiągnie skupienie poniżej 10mm na dystansie 25 metrów. Natomiast przy oddaniu 5 strzałów ze stabilnej podpórki, skupienie na dystansie 50 metrów zamknie się o okręgu o średnicy 15mm! Wahania prędkości początkowej wynoszą maksymalnie 2m/s, co daje powtarzalność którą dysponowały jak dotąd tylko wiatrówki PCP.

podobne produkty