Wiatrówka karabinek Hammerli 750 kal. 4,5 mm plus luneta

HAMMERLI

Wiatrówka karabinek Hammerli 750 kal. 4,5 mm plus luneta

859,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Dane techniczne karabinka:

- klasyczna stalowa sprężyna
- możliwość montażu każdej lunetki
- klasyczny łamany lufą naciąg sprężyny
- kaliber: 4,5 mm / .177
- prędkość początkowa: 240 m/s (JSB Exact 0,547 grama)
- rodzaj kolby: drewniana dla praworęcznych
- waga: 3190 gram
- długość całkowita: 1100 mm
- długość lufy: 445 mm
- bezpiecznik spustu: manualny
- gumowa stopka kolby
- energia kinetyczna poniżej 17 Jouli
- lufa gwintowana
- ryflowany uchwyt i łoże
- precyzyjnie regulowane przyrządy celownicze typu TRU-GLO
- szyna 11 mm ze stoperem do zamontowania celownika optycznego
- producent: Umarex Niemcy
- kod producenta: 2.4948

Dane techniczne lunety:

- powiększenie: 4×
- średnica obiektywu: 32 mm
- średnica tubusu: 25,5 mm
- długość całkowita: 290 mm
- typ wieżyczek: zakryte
- typ siatki: duplex
- waga z montażem: 335 gram

W zestawie znajduje się:

- luneta Hammerli 4x32 z montażem
- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych
- 12 miesięczna gwarancja wraz z instrukcją obsługi

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Hammerli Hunter Force 750 kal. 4,5 mm w zestawie z lunetą 4x32

Hämmerli Hunter Force 750 Combo 4,5 mm to drewniany karabinek pneumatyczny z łamaną lufą, wyposażony w światłowodowe przyrządy celownicze, automatyczny bezpiecznik oraz celownik optyczny 4 × 32 z siatką celowniczą Duplex.

Osada z olejowanego drewna bukowego ma klasyczną linię wzorowaną na broni myśliwskiej. Na łożu oraz chwycie pistoletowym wycięto estetyczne kratkowanie, które poprawia chwyt karabinka oraz nadaje mu eleganckiego stylu.

Kolba z symetryczną baką typu Monte Carlo pozwala na wygodne złożenie do strzału strzelcom prawo i leworęcznym oraz użytkowanie optyki z wyższym montażem.

Odrzut po strzale jest dobrze absorbowany dzięki zastosowaniu wentylowanej gumowej stopki, odpowiadającej także za stabilny punkt oparcia.

Sprężyna naciągana jest poprzez klasyczne „złamanie lufy”, metody najczęściej wykorzystywanej w wiatrówkach sprężynowych z uwagi wygodną i prostą obsługę.

Hämmerli Hunter Force 750 Combo 4,5 mm strzela śrutem diabolo w kalibrze 4,5 mm, ładowanym bezpośrednio do komory w lufie. Warto podkreślić, że podczas naciągania sprężyny mechanizm spustowy zostaje automatycznie zablokowany.

Dlatego każdorazowo przed oddaniem strzału należy deaktywować bezpiecznik za pomocą dźwigni znajdującej się przed spustem. Wpływa to na wyjątkowo łatwe odbezpieczenia karabinka, które może odbywać się nawet bez zakłócania procesu celowania.

Do najważniejszych zalet wiatrówki wpływających na jej celność jest regulowany mechanizm spustowy.

W modelu Hunter Force 750 producent zastosował dwustopniowy mechanizm spustowy, pozwalający strzelcowi na indywidualne ustawienie długości drogi wstępnej oraz ruchu jałowego.

Szeroki zakres regulacji wpływa na przewidywalność pracy mechanizmu spustowego, co oczywiście znacząco poprawia celność i komfort strzelania.

Za celność oraz powtarzalność strzałów odpowiada gwintowana lufa o długości 466 mm, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać powtarzalne skupienie.

Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową ok. 240 m/s (~ 16 J), dzięki czemu z karabinka możemy także celnie strzelać na większych dystansach.

Karabinek został wyposażony w dobrej klasy światłowodowe przyrządy celownicze tj. tunelową muszkę oraz mikrometryczną szczerbinę regulowaną w pionie i poziomie.

Dzięki wysokiej absorpcji światła światłowodowe pręciki znacznie przyspieszają zgrywanie muszki i szczerbinki.

Jeśli chcemy spróbować swoich sił w strzelaniu na większym dystansie, na 11 mm szynie możemy również zamontować znajdujący się w zestawie celownik optyczny o 4× powiększeniu. W lunecie Hammerli 4×32 zastosowano popularną siatkę celowniczą Duplex 30/30.

Hämmerli Hunter Force 750 Combo 4,5 mm  to karabinek cechujący sie bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, dlatego jest chętnie wybierany przez osoby szukające sprawdzonej i trwałej wiatrówki do strzelania rekreacyjnego.

podobne produkty