Wiatrówka pistolet Makarov Baikal MP-658K Wz. 71 czarny blow back kal. 4,5 mm

BAIKAŁ

Wiatrówka pistolet Makarov Baikal MP-658K Wz. 71 czarny blow back kal. 4,5 mm

699,00 zł

Dane techniczne:

Kaliber: 4,5 mm (.177)
System blow back
Prędkość początkowa: 100 m/s
Okładziny: polimer czarny
Energia wylotowa pocisku: poniżej 17J
Lufa gwintowana
Wymiary: 161x127x35 mm
Waga z magazynkiem: 625 gram
Pojemność magazynka: 18 sztuk stalowych kulek BB
Producent: Baikal, Rosja

W zestawie znajduje się:

- wiatrówka gwintowana pistolet Makarov Baikał MP 654 K
- opakowanie śrutu stalowego BB
- 1 nabój CO2
- opakowanie tekturowych tarcz strzeleckich

dodatkowe informacje

Wiatrówka Baikał MP-658K Makarov Wz. 71 czarny 4,5 mm blow back

Nowość. Oryginalny Makarov rosyjskiej producji w wersji z systemem blow back.

Wykonana w rosyjskiej fabryce broni Baikal, pneumatyczna wersja legendarnego PM Makarov - solidna  z doskonale odwzorowanymi elementami ruchomymi i z możliwością rozłożenia do czyszczenia jak oryginał. Jedna z nielicznych replik, które są produkowane w tych samych zakładach co oryginał.

Wiatrówka umożliwia celne strzelanie na dystansie do 15 m, a jej głównym żywiołem są tarcze sylwetkowe oraz niszczenie improwizowanych celów typu puszki i owoce. Docenią ją zwłaszcza fascynaci militariów z epoki ZSRR a także fani takich gier komputerowych jak S.T.A.L.K.E.R. czy Call Of Duty Vietnam.

Napęd dla śrutu stanowi sprężony dwutlenek węgla. Nabój CO2 12 gram umieszczany jest w szkielecie pistoletu. Natomiast kulki BB ładowane są do oddzielnego magazynka mieszczącego  18 sztuk śrutu kulistego stalowego 4,46. Jeden nabój CO2 wystarcza na oddanie ok. 40 strzałów.

Spust pracuje w systemie Blow Back co oznacza ze za każdym strzałem zostaje napięty kurek spustowy. Bezpiecznik zamyka możliwość odciągniecia zamka oraz blokuje kurkowi dostęp do zaworu.
Oznacza to że w zabezpieczonym trybie możliwe jest naciskanie spustu ale niemożliwe jest odciągnięcie zamka i oddanie strzału.

Solidne wykonanie a także popularność tego pistoletu w dawnych krajach bloku wschodniego powodują, że jest on chętnie wybierany nie tylko przez osoby indywidualne ceniące ten model Makarova, lecz także przez grupy rekonstrukcyjne a nawet szkoły ochrony jako pełnowartościowy sprzęt szkolno-treningowy.

Pistolet znajduje się w kartonowym pudełku.

Wiatrówka objęta jest 12-miesięczną gwarancją.

podobne produkty