Wiatrówka pistolet Beretta PX4 Storm kal. 4,5 mm blow back

UMAREX-WALTHER

Wiatrówka pistolet Beretta PX4 Storm kal. 4,5 mm blow back

519,00 zł

Dane techniczne:

kaliber: 4,5 mm
typ śrutu: ołowiany diabolo oraz BB
lufa: gwintowana
pojemność magazynka: 16 sztuk
prędkość początkowa: 160 m/s
zasilanie: kapsuła CO2 12 g.
system blow back - ruchomy zamek przy strzale
waga: 755 g.
długość: 192 mm
bezpiecznik manualny
szyna akcesoryjna: 22 mm

W zestawie znajduje się:

- 1 nabój CO2
- paczka śrutu Diabolo
- opakowanie tekturowych tarcz strzeleckich

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet Beretta PX4 storm z systemem blow back

Fabbrica d\'Armi Pietro Beretta tak brzmi pełna nazwa włoskiej korporacji założonej i prowadzonej do dziś przez rodzinny klan. To jedna z najstarszych firm zarówno w branży obronnej, jak i w historii świata w ogóle - istnieje od 1526.

Od początku ukierunkowana była na produkcję broni palnej. Tak jest po dzisiejsze czasy. Niemiecki koncern Umarex przy współpracy z Berettą stworzył kilka bardzo udanych modeli broni na kapsuły co2. Jednym z nich jest najnowszy model - Px4 Storm.

Wiatrówka Beretta Px4 jest zasilana sprężonym gazem CO2 zmagazynowanym w specjalnej, jednorazowej kapsule o pojemności 12 g. Wersja ta posiada oryginalne oznaczenia producenta wersji bojowej oraz idealnie odwzorowany design z wszystkimi jego detalami. Pod logiem Px4 na zamku jest wygrawerowana informacja, że mamy do czynienia z wersją strzelająca śrutem ołowianym o kalibrze 4,5 mm (.177) gdyż na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić wersję bojowa od wiatrówkowej.

WYGLĄD:

Wzornictwo Px4 to zasługa włoskiej firmy GIUGIARO DESIGN, która zasłynęła projektami dla najlepszych korporacji samochodowych takich jak: Maserati, Ferrari, Audi, Alfa Romeo, Lancia i wielu innych. Studia Giugiaro to najwyższa klasa we wzornictwie przemysłowym, dwa inne modele marki Beretta także zeszły z desek kreślarskich GIUGIARO - karabiny szturmowe Cx4 oraz Rx4. Nowoczesne wzornictwo wymaga nowoczesnych materiałów, dlatego zastosowano wytrzymałe tworzywa sztuczne, które są zarówno estetyczne, trwałe oraz lekkie. Natomiast szkielet, zamek oraz mechanizmy wewnętrzne są metalowe.

ERGONOMIA:

Px4 projektowano tak, aby posiadał zwartą budowę i jak najmniej ostrych kantów, czy wystających elementów, aby podczas dobywania pistolet nie zahaczał się o elementy ubrania lub oporządzenia. W miejscach newralgicznych wykonano teksturowania poprawiające chwyt. Pistolet trzyma się pewnie i dobrze leży w dłoni. Operowanie i przygotowywanie pistoletu do strzelania jest w dużej mierze intuicyjne, tym niemniej zaleca się dokładne zapoznanie z załączoną polską instrukcją przed rozpoczęciem strzelania. Pod lufą mamy do dyspozycji szynę akcesoryjną 22 mm (picantinny), na której można zamontować latarkę taktyczną lub celownik laserowy.

MAGAZYNEK:

Po raz pierwszy w pistolecie pneumatycznym wykorzystano ideę magazynka dwustronnego. Długi magazynek mieszczący się w rękojeści posiada dwa koszyczki na każdym z końców. W każdym koszyczku mieści się po 8 szt. śrutu. Po oddaniu pierwszych 8 strzałów wystarczy wyjąć magazynek, odwrócić go i włożyć ponownie. Cała ta operacja nie zajmuje więcej niż 3-5 sekund. Magazynek jest przystosowany zarówno do śrutu ołowianego typu diabolo, jak i kulek stalowych 4,46 mm - to także absolutne novum wśród wiatrówek. Umarex jako wiodący producent znów stawia na innowację!.

AKCJA:

Strzelanie z Px4 Storm to sama frajda. Po raz pierwszy konstruktorzy połączyli realizm z celnością w wiatrówce. Ruchomy zamek przy strzale (tzw. blow-back) gwarantuje wysoki realizm. W broni palnej ruch zamka odbywa sie w podobny sposób. Wrażenia są więc niesamowite. Dzięki możliwości strzelania ze śrutu ołowianego osiągnięto także skuteczną celność na 10 i więcej metrów. Px4 to znakomite narzędzie do rekreacji oraz ćwiczeń strzeleckich, którego zastosowanie ograniczone jest tylko przez naszą wyobraźnię.

BEZPIECZEŃSTWO:

Podczas zabawy i treningów nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Producent pomyślał także o tym i wyposażył ten model w bezpiecznik. Korzystajmy z niego jak najczęściej i przestrzegajmy zaleceń co do bezpieczeństwa strzelania zawartych w instrukcji

podobne produkty