Wiatrówka pistolet Walther CP 88 czarny kal. 4,5 mm

UMAREX

Wiatrówka pistolet Walther CP 88 czarny kal. 4,5 mm

929,00 zł

Dane techniczne:

- kaliber: 4,5 mm
- lufa gwintowana
- wersja nikiel
- pojemność magazynka: 8 szt.
- prędkość początkowa: ok. 120 m/s
- magazynek na kapsułę CO2 w rękojeści
- długość całkowita: 180 mm
- waga: 1015 gram
- całkowicie metalowa konstrukcja
- produkcja: UMAREX - WALTHER Niemcy
- kod producenta: 416.00.00

W zestawie znajduje się:

- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych
- 2 magazynki
- polimerowa walizka

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet Walther CP 88 czarny kal. 4,5 mm

Walther CP88 4,5 mm Diabolo CO2 to klasyczna wiatrówka z gwintowaną lufą strzelająca śrutem diabolo, wyposażona w obustronny bezpiecznik, rękojeść z antypoślizgowymi okładzinami oraz system wymiany lufy.

Walther CP88 4,5 mm Diabolo CO2 jest wierną repliką pneumatyczną niemieckiego pistoletu samopowtarzalnego Walther P88, cenionego za wysoką jakość wykonania oraz celność.

Wiatrówka cechuje się doskonałym spasowaniem i wykończeniem konstrukcji, którą niemal w całości (poza okładzinami rękojeści) wykonano z metalu.

Podobnie jak w oryginale pistolet ma ciężką metalową konstrukcję, obustronną dźwignię bezpiecznika, oraz wszechstronny mechanizm spustowy SA/DA, o wyczuwalnej pracy.

Polimerowe okładziny rękojeści mają antypoślizgowe teksturowanie oraz pionowe rowki, które powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemal w każdej dłoni.

Walther CP88 4,5 mm Diabolo CO2 ma klasyczne przyrządy celownicze o stałym ustawieniu, zalecane do strzelania precyzyjnego oraz nauki strzelania.

Zamek pistoletu, podobnie jak oryginał jest żebrowany w przedniej i tylnej części, co miało ułatwić przeładowanie. Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther.

Walther CP88 jest jedną z niewielu wiatrówek na rynku, która ma możliwość stosunkowo prostego rozkładania. Taka funkcjonalność wynika z możliwości wymiany lufy i zastąpienia jej dłuższą wersją, przystosowaną do montażu kompensatora (dłuższa lufa i kompensator nie wchodzą w skład zestawu).

Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w rękojeści. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom diabolo prędkość do 120 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie zdjęcia okładziny, umieszczenia kapsuły w rękojeści oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.

Dzięki zastosowaniu gwintowanej lufy pistolet został przystosowany do strzelania klasycznym śrutem diabolo 4,5 mm, co powoduje, że wiatrówka świetnie sprawdzi się do precyzyjnego strzelania tarczowego. Śrut ładowany jest do rotacyjnego 8-strzałowego magazynka montowanego w zamku.

W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy SA/DA (single action/ double action), który umożliwia strzelanie z odciągniętego kurka (skrócona droga i mniejszy opór) lub z samonapinania (pełna droga spustu, większy opór).

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość strzelania zarówno w sposób precyzyjny, jak i dynamiczny. Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą obustronnego bezpiecznika zewnętrznego wygodnego dla osób prawo i leworęcznych.

podobne produkty