Wiatrówka pistolet Walther CP99 kal. 4,5 mm

UMAREX

Wiatrówka pistolet Walther CP99 kal. 4,5 mm

769,00 zł

Dane techniczne:

Model: CP99
Prędkość początkowa: 120 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Napęd: 12 gram CO2
Pojemność magazynka: 8 sztuk śrutu
Długość całkowita: 180 mm
Długość lufy: 84 mm
Waga: 725 gram
Producent: Umarex Niemcy
Kod produktu: 412.00.00

W zestawie znajduje się:

- 1 nabój CO2
- paczka śrutu Diabolo
- opakowanie tekturowych tarcz strzeleckich
- 2 magazynki 8 strzałowe
- polimerowa walizka do przenoszenia broni

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet Walther CP 99 kal. 4,5 mm

Walther CP99 4,5 mm Diabolo CO2 to nowoczesna wiatrówka z gwintowaną lufą strzelająca śrutem diabolo, wyposażona w decocker, rękojeść z wymiennym okładzinami oraz bezpiecznik nastawny.

Wierna replika
Walther CP99 4,5 mm Diabolo CO2 jest wierną repliką pneumatyczną niemieckiego pistoletu bezkurkowego Walther P99, który jest także podstawowym pistoletem polskiej Policji.

Wiatrówka cechuje się doskonałym spasowaniem i wykończeniem konstrukcji, w której możemy wyróżnić ciężki metalowy zamek (z możliwością przeładowania) oraz polimerowy szkielet, nawiązujące do budowy oryginału.

Podobnie jak w oryginale pistolet ma powiększony kabłąk, obustronną dźwignię zatrzasku magazynka, szkielet z szyną akcesoryjną, działający decocker oraz możliwość dopasowania wielkości rękojeści za pomocą wymiennych nakładek.

Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie identyczne z fakturą okładzin broni palnej. Wielkość chwytu można dostosować do anatomii strzelca, dzięki zastosowaniu wymiennych nakładek rękojeści.

Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemalże w każdej dłoni. Walther CP99 4,5 mm Diabolo CO2 ma klasyczne przyrządy celownicze o stałym ustawieniu, zalecane do strzelania precyzyjnego oraz nauki strzelania.

Zamek pistoletu jest żebrowany w tylnej części, co ułatwia przeładowanie. Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther.

Automatyczne przeładowanie
Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w metalowym magazynku. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom diabolo prędkość do 120 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie wsunięcia kapsuły do magazynka oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.

Precyzja strzałów
Dzięki zastosowaniu gwintowanej lufy pistolet został przystosowany do strzelania klasycznym śrutem diabolo 4,5 mm, co powoduje, że wiatrówka świetnie sprawdzi się do precyzyjnego strzelania tarczowego. Śrut ładowany jest do rotacyjnego 8-strzałowego magazynka montowanego w zamku.

Dzięki zastosowaniu obustronnej dźwigni zatrzasku magazynka proces jego wymiany jest bardzo wygodny zarówno dla prawo, jak i leworęcznych użytkowników.

Mechanizm spustowy DAO
W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka Walther CP99 4,5 mm Diabolo CO2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.

Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika zewnętrznego usytuowanego po prawej stronie szkieletu.

Z broni zapożyczono także mechanizm decockera, przycisku, który pozwala na bezpiecznie zwolnienie napiętego mechanizmu spustowego.

podobne produkty