Typ noża: stała klinga - full tang Typ stali: nierdzewna - 440 Materiał pochewki: kydex Odporność na korozję: wysoka Pochewka: jest Zastosowanie: EDC Długość całkowita: 125 mm Długość głowni: 55 mm Waga: 40 gram Producent: Elite Force/Umarex, Niemcy Kod producenta: 5.0966
dodatkowe informacje
Nóż Elite Force EF 714 na szyję
Elite Force EF 714 to niewielki nóż typu neck, przeznaczony do noszenia na szyi, dzięki czemu w razie potrzeby jest zawsze łatwo dostępny. Sprawdza się jako nóż pomocniczy podczas biwaków, polowań oraz w codziennych sytuacjach wymagających szybkiego użycia ostrza.
Konstrukcja noża wykonana jest w technologii full tang, co oznacza, że głownia i trzpień rękojeści powstały z jednego kawałka stali. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Głownia o długości 55 mm została wykonana ze stali nierdzewnej 440A, charakteryzującej się dobrą odpornością na korozję i uszkodzenia. Stal ta jest łatwa w ostrzeniu, co czyni nóż praktycznym w codziennym użytkowaniu. Smukła klinga o profilu drop point posiada wykończenie stonewashed, które skutecznie maskuje drobne ślady użytkowania i nadaje nożowi estetyczny wygląd.
Profilowana rękojeść z tworzywa sztucznego została przykręcona solidnymi śrubami Torx. Antypoślizgowa faktura oraz wycięcia pod palce zapewniają pewny i komfortowy chwyt, nawet przy precyzyjnych pracach.
W zestawie znajduje się kydexowa pochewka z łańcuszkiem kulkowym, umożliwiająca wygodne noszenie noża na szyi od razu po wyjęciu z opakowania.