Nóż Cold Steel Western Hunter

Nóż Cold Steel Western Hunter

89,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- nóż z głownią stałą
- drop - point
- stal nierdzewna 4116 Krupp
- rękojeść: polipropylen
- pochwa typu skandynawskiego z cordury
- długość głowni: 155 mm
- długość całkowita: 264 mm
- waga: 120 g

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Western Hunter

Western Hunter to najnowszy nóż firmy Cold Steel.

Model luźno nawiązuje do noży osadników, którzy zdobywali Amerykę Północną. Zbliżony kształtem nóż był w XIX wieku używany przez rzeźników do prac przy tuszy. Szybko został zaadaptowany przez traperów jako nóż uniwersalny.

Western Hunter to prosty nóż roboczy. W jego konstrukcji nie ma miejsca na finezję czy jakieś najnowsze trendy. Ten nóż sprawdzi się w każdej pracy w terenie – tak, jak ponad 200 lat temu.

Głownię wykonano z niemieckiej stali Krupp 4116, nierdzewnej i wytrzymałej. Łatwo można ją w każdych warunkach naostrzyć. Głownia jest trochę wyciągnięta do góry w końcowej części i przypomina kształtem noże Georga "Nessmuk" Sears\'a, słynnego dziewiętnastowiecznego poszukiwacza przygód. Taki kształt pozwalał użyć noża jako łopatki, a nawet łyżki.

Prosta rękojeść została wykonana z twardego polipropylenu. Jest ona odporna na warunki atmosferyczne, wilgoć, temperaturę. Na jej powierzchni znajduje się drobna faktura przypominająca drzewo. Dzięki temu i podłużnym wgłębieniom uchwyt noża jest pewny i wygodny.

Pochwa klasyczna dla tej serii noży Cold Steel typu skandynawskiego została wykonana z cordury, nie posiada zapięcia i pozwala nosić nóż nisko na pasie.

Western Hunter sprawdzi się podczas każdego wyjazdu survivalowego, a znakomity stosunek ceny do jakości nie pozwala martwić się o nóż, jeśli zostawimy go na noc przy grillu....

podobne produkty