Nóż Cold Steel Ti-Lite 6"

Nóż Cold Steel Ti-Lite 6"

319,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- waga: 193g
- długość głowni: 152mm
- grubość głowni: 4mm
- długość całkowita: 330mm
- materiał rękojeści: zytel
- stal: AUS 8A

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Ti-Lite 6"

Ti lite to nóż wzorowany na klasycznych konstrukcjach noży z lat 50-tych. Projektantem tego modelu jest znany amerykański knife maker Phil Boguszewski. Ti-Lite oprócz ładnego designu jest także w pełni funkcjonalnym nożem. To typowy tactical folder przeznaczony do swobodnego noszenia na co dzień. Dzięki zastosowaniu ząbkowanego zaczepu (coś na wzór Wave) nóż otwiera się już przy wyciąganiu z kieszeni. W ten sposób Ti-Lite jest jednym z najszybciej otwierających się noży na rynku. Szybszym nawet od automatów. Nóż mamy otwarty zaraz po wyciągnięciu z kieszeni. Nie trzeba nic dodatkowo manipulować. Oczywiście jeśli nie potrzebujemy go tak szybko otwierać możemy normalnie wykorzystać do tego kołek. Po otwarciu „zaczepy” tworzą dodatkową gardę która znakomicie chroni dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Zaczepy można także wykorzystać do otwarcia noża zahaczając o jakikolwiek element odzieży lub oporządzenia.
Smukła długa głowni a ze stali AUS 8 znakomicie nadaje się do wbijania. Cięcie tym nożem tez nie stanowi żadnego problemu. Fabrycznie nóż jest znakomicie wyostrzony. Goli włosy beż żadnego kłopotu. Stal AUS 8 ma znakomite parametry techniczne. Jest łatwa do naostrzenia, nierdzewna oraz odporna na wszelkie naprężenia.
Nóż ma klasyczną konstrukcję. Na stalowym szkielecie (liners ach) zamontowane są okładki z wytrzymałego tworzywa Zytel. Okładki posiadają otwory zmniejszające wagę.
Blokada to typowy Liner -lock. Nóż posiada jednostronny klips stalowy, który pewnie trzyma krawędź spodni.

podobne produkty