Noktowizor Yukon NV 5X60

YUKON

Noktowizor Yukon NV 5X60

1 199,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

generacja: I
Rozdzielczość fotokatody: 20 lp/mm
Czułość fotokatody: brak danych μA/lm
Powiększenie: 5x
Średnica soczewki obiektywu: 60 mm
Ogniskowa/światłosiła obiektywu: brak danych
Odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 12 mm
Minimalna odległość ustawiania ostrości: 5 m
Kątowe pole widzenia: 12,0 °
Liniowe pole widzenia na 100 m: 20,9 m
Korekcja dioptrażu: -5/+5
Typ wyświetlacza: fosforescencyjny
Kolorystyka obrazu: zielona
Typ iluminatora: wbudowany
Źródło światła iluminatora: dioda
Długość fali iluminatora: 805 nm
Wiązka iluminatora: widzialna
Moc optyczna iluminatora: 100 mW
Regulacja mocy optycznej iluminatora: brak danych
Ogniskowanie wiązki iluminatora: brak danych
Maksymalny zasięg obserwacji: 180 m
Typ zasilania: bateriowe
Napięcie zasilania: 3,0 V DC⎓
Format ogniwa: CR123A
Czas rozładowania ogniwa: ok. 20*/72 godz.
Wodoszczelność: tak (IPX3)
Zakres temperatury otoczenia: -30...+40 °C
Mocowanie urządzenia: złącze ¼
Masa własna: 660 g
Wymiary: 206x93x70 mm

W zestawie znajduje się:

- futerał
- materiał do czyszczenia optyki
- bateria CR123A
- instrukcja użytkowania w języku polskim

dodatkowe informacje

Yukon NV 5x60 oferuje imponujące powiększenie, największe wśród urządzeń generacji I w swoim zakresie cenowym. W parze z powiększeniem, dostajemy obiektyw o średnicy 60mm, zbierający 2x więcej światła niż obiektyw o średnicy 42mm.

Yukon NV 5x60 to urządzenie generacji I o rozdzielczości wyświetlanego obrazu 36 lp/mm. Noktowizor wyposażony jest we wbudowany iluminator podczerwieni o mocy 75 mW. Duże powiększenie 5x zapewnia pole widzenia 12 stopni, odpowiadające polu 21 m/100 m. Yukon NV 5x60 ze względu na powiększenie i aperturę obiektywu jest odpowiedni do detekcji na bliskich i średnich odległościach. Zasięg w całkowitej ciemności wynosi około 70 m. Przy pracy w świetle księżyca lub też w sztucznym oświetleniu miejskim wartość ta wzrasta do 300 m.

Yukon NV 5x60 dobrze radzi sobie podczas obserwacji granic posesji, odsłoniętych terenów zielonych, parków miejskich, bocznic kolejowych i parkingów. Umożliwia detekcję celów ukrytych w nieoświetlonych budynkach, halach magazynowych lub w blisko położonych zaroślach. Yukon NV 5x60 jest zasilany baterią litową CR123A. Czas działania z iluminatorem wynosi 20 h.

Rekomendowanym dodatkiem dla każdego noktowizora generacji I jest zewnętrzny iluminator podczerwieni o mocy 100 mW lub większej. Pozwoli to na duży przyrost odległości detekcji, jak i jakości oferowanego obrazu. Gumowana obudowa noktowizora wykonana została z tworzywa o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne.

Yukon NV 5x60 posiada gniazdo 1/4'' do montażu statywu, przydatnego w momencie dłuższych obserwacji lub chęci połączenia noktowizora z urządzeniem rejestrującym. Ten noktowizor polecamy osobom oczekującym dużego powiększenia w przystępnej cenie. Sprawdzi się w pracy stróża nocnego, leśnika, wędkarza i każdej osoby zainteresowanej ochroną własności i obserwatorom przyrody nocnej. Przydaje się w myślistwie, nocnym strzelaniu wiatrówkowym i ASG.

Uwaga: czas rozładowania ogniwa oznaczony w specyfikacji symbolem gwiazdki (*) dotyczy pracy urządzenia z włączonym iluminatorem, bez gwiazdki, czasu pracy z wyłączonym iluminatorem.

podobne produkty